Skip to Content

 

*ستاد برف روبی*

 

در سال های اخیر، فناوری برف روبی در ایران توسعه یافته است. ماشن آلات و ابزارهای زیادی به عنوان مهمترین ابزارهای مدیریت و پاکسازی برف و باران در فناوری‌های سردسیر و کوهستانی مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهم ترین اصل هنگام بارش برف در بافت شهری اقدام به موقع، مدیریت شرایط با امکانات موجود و برنامه ریزی دقیق در راستای برف روبی است تا از بروز خطرات احتمالی جلوگیری شود.

 

برف و باران به عناوین جوی مهم در ایران به ویژه در مناطق کوهستانی و شمال کشور، همواره مشکلاتی را ایجاد کرده است. تجمع برف و یخ در جاده‌ها و سطح شهری می‌تواند باعث ایجاد مشکلات جدی برای ترافیک و امنیت عمومی شود. برای مقابله با این مشکلات، فناوری برف‌روبی به عنوان یک روش درمانی و حیاتی  مورد توجه قرار گرفته است.

 

فناوری برف‌روبی به مرور زمان توسعه یافته است. در اوایل دهه ۷۰، اولین دستگاه‌های برف‌روبی به ایران وارد شدند و از آن زمان به تعداد و نوع دستگاه‌های برف‌روبی افزایش یافتند. این دستگاه‌ها می‌توانند به صورت دستی یا خودکار عمل کنند و از فناوری‌هایی که برای پاکسازی برف استفاده کنند. گفتنی است که آموزش نیروهای متخصص برای برف روبی نیز باد در دستور کار مدیریت شهری باشد. تنها داشتن امکانات برای حفظ امنیت عمومی و مقابله با مشکلات ناشی از بارش برف کافی نیست.

 

* *

پرتال فروشگاه اینترنتی فرمساز گزارش ساز داشبورد پورتال سازمانی بایگانی اسناد پورتال جامعه مجازی پورتال شبکه اجتماعی طراحی سایت طراحی وب وبسایت نرم افزار سفارش مشتری نرم افزار موبایل پورتال سئو