سه‌شنبه ۱۳۹۴/۱۰/۲۹

الموتي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين مطرح کرد؛

چاره انديشي براي مديريت پسماند روستاهاي همجوار شهر قزوين

حميدرضا محمدي الموتي، معاون خدمات شهري شهرداري قزوين گفت:برنامه ريزي مديريت اصولي دفع پسماندهاي روستاهاي هم جوار استان قزوين براي حفظ هواي پاک در برنامه کاري قرار گرفت.

به گزارش روابط عمومي معاونت خدمات شهري شهرداري قزوين؛ الموتي افزود: جلسه کارگروه پسماند شهرستان قزوين در محل فرمانداري قزوين با رويکرد چاره انديشي براي مديريت پسماند روستاهاي رزگرد، رشتقون ، عبدل آباد کورانه و شفيع آباد برگزار شد.

الموتي مشکلات جمع آوري و حمل پسماند در روستاهاي حاشيه شهر قزوين  را معضلي بزرگ در خصوص آلودگي هاي زيست محيطي در منطقه نام برد و افزود: بخشداري قزوين با نگرش به وضعيت خاص روستاهاي همجوار قزوين قصد تهيه زمين و ايجاد ترانشه براي دپوي پسماند روستاها و انتقال ماهيانه آن ها به جايگاه دفع و پردازش محمدآباد را داشت .

معاون خدمات شهري شهرداري قزوين افزود: اين طرح به سبب نفوذ شيرابه در بستر خاک و فعل و انفعالات شيميايي باکتري ها که موجب ايجاد بوي تعفن در منطقه مي شود و همچنين مخاطرات زيست محيطي و امکان شيوع بيماري هاي مشترک بين انسان و وحوش که در منطقه امکان دسترسي به اين بستر را دارند با طرح فوق مخالفت شد.

وي گفت: مقرر شد با توجه به حضور پيمانکاران با صلاحيت حمل پسماند در شهر قزوين بررسي لازم در خصوص نوع ونحوي حمل به همراه پيش بيني هزينه ها از طريق سازمان مديريت پسماند صورت گيرد و جهت تصميم گيري به کارگروه مديريت پسماند اعلام شود .

الموتي يادآور شد : مديريت اصولي دفع پسماندها و برنامه ريزي در اين خصوص براي روستاهاي  مزبور که محور گردشگري قزوين به  حساب  مي آيد باعث حفظ هواي پاک و ايجاد منظر مناسب  در اين مناطق خواهد شد.

وي بيان کرد: با توجه به روز هواي پاک در 29 دي ماه و شعار "نقش من در حفظ هواي پاک شهر"شهرداري همچون سال هاي گذشته همکاري لازم در خصوص اعلام عمومي و تبليغات محيطي در ناوگان خدمات حمل و نقل شهري و اقدامات اجرايي سازمان مديريت پسماند اين روز را به صورت خاص گرامي مي دارد .

پايان پيام

 

 

تصاویر مرتبط