شنبه ۱۳۹۶/۰۲/۲۳

مسوول روابط عمومي سازمان پسماند شهرداري قزوين:

با هدف ارتقا سطح علمي دانش‌آموزان تورهاي علمي آموزشي يک روزه برگزار مي‌شود

کارگاه‌هاي آموزشي سازمان پسماند شهرداري قزوين با همکاري اداره کل آموزش و پرورش استان قزوين در تمامي مدارس و در تمامي مقاطع مختلف تحصيلي برگزار مي‌شود.

آرش شايسته‌نيا، مسوول روابط عمومي سازمان پسماند شهرداري قزوين در حاشيه برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي يک روزه که در مدارس عمار و ياسر، شهيد شهرياري، ايران و رضويه برگزار شد؛ افزود: در سال‌جاري نيز همچون سال هاي گذشته کارگاه‌هاي آموزشي يک روزه ويژه دانش آموزان شهر قزوين با هدف آموزش مستقيم آنان و با موضوعات مختلف زيست محيطي،  کاهش توليد زباله، اهميت تفکيک پسماند ها در مبدا، اهميت عدم رها سازي زباله ها در محيط زيست، مديريت پسماند، اصلاح الگو مصرف، تغيير سبک زندگي و همياري با سازمان مديريت پسماند در حفظ و نگهداري شهر برگزار مي شود.

وي تصريح کرد: در سال گذشته نيز کارشناسان آموزش اين سازمان با حضور در 60واحد آموزشي در محدوده شهر قزوين و برگزاري کارگاه‌هاي آموزشي مختلف بيش از هزار از دانش آموزان را آموزش دادند.

شايسته نيا با اشاره به اهميت تورهاي علمي در حوزه آموزش مديريت پسماند گفت: با توجه به تدوين برنامه‌هاي آموزشي از ابتداي سال تحصيلي 97-96 برگزاري تورهاي آموزشي در دستور کار واحد آموزش سازمان قرار گرفته و مديران واحدهاي آموزشي مي توانند با هماهنگي اين سازمان در اين تورهاي علمي شرکت کرده و از محل سيمي تريلر و سايت پرازش و دفن بهداشتي- مهندسي پسماندهاي شهر قزوين بازديد کرده و با مراحل کاري آن آشنا شوند.

شايسته نيا در پايان ميزان توليد پسماند در شهر قزوين روزانه 300تن اعلام کرد و افزود: اميدواريم با برگزاري دوره هاي مختلف آموزشي اين ميزان توليد پسماند کاهش يابد.

وي خاطر نشان کرد: سرانه توليد پسماند در شهر قزوين براي هر نفر در حال حاضر 695گرم در روز است درحالي که سرانه کشوري 750گرم براي هر نفر بوده، اميد است با آموزش‌هاي مستمر و همکاري شهروندان شهر قزوين همچون گذشته به عنوان الگوي"شهر پاک"براي کشور مطرح باشد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط