شنبه ۱۳۹۳/۰۲/۱۳

منتظري، مديرعامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين خبر داد؛

توزيع 2300 کيسه زباله رايگان در همايش پياده روي خانواده

در همايش پياده روي خانواده براي حفاظت از محيط زيست و ارتقاء سطح آگاهي شهروندان دو هزار و سيصد کيسه زباله رايگان توزيع شد.

 

مجتبي منتظري، مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين گفت: در همايش پياده روي خانواده براي حفاظت از محيط زيست و ارتقاء سطح آگاهي شهروندان دو هزار و سيصد کيسه زباله رايگان توزيع شد. 

به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين منتظري در خصوص آموزش شهروندي و برنامه هاي آموزشي سازمان در رابطه با تفکيک در مبداء خانواده: بشر در تمام مراحل زندگي گام‌هاي بلندي جهت پيشرفت و ارتقاء سطح زندگي خود برداشته است گرچه پيشرفت‌هاي چشمگيري در اکثر حوزه‌ها داشته ولي از جهاتي باعث ايجاد تهديد و خطرات جدي براي محيط زيست شده است از آن جمله، توليد زباله‌هاي شهري مي‌باشد. که اگر مديريت صحيح بر اين گونه مواد صورت نگيرد ضررهاي جبران‌ناپذيري بر اکوسيستم‌هاي طبيعي و در نهايت به خود انسان وارد مي‌گردد.
وي افزود: لازم است در کليه برنامه‌هاي مربوط به کنترل مواد زائد جامد، به کاهش توليد پسماندها و بازيافت آنها توجه ويژه‌اي شود.
مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين اظهار داشت: موفقيت و رسيدن به اهداف در اين برنامه‌ها، بيشتر مستلزم اطلاع‌رساني و آگاه‌سازي شهروندان نسبت به
مشارکت مردمي به عنوان عنصر مهم مديريتي در سطح شهر  مطرح است؛ مديريت هر شهر به سه عنصر شهر، شهروندان و شهرداري بستگي دارد. تعامل دو سويه و مستقيم بين شهروندان و شهرداري موجب ايجاد مشارکت مي‌شود و هر اندازه مشارکت مردم در اداره شهر بيشتر شود، حس تعلق آنان به شهر نيز افزايش مي‌يابد.
بنابراين بايد به دنبال شيوه‌هايي براي فرهنگ‌سازي در بين شهروندان بود .از اين روي سازمان برنامه هاي متنوعي را جهت ارتقاي سطح فرهنگ و افزايش آگاهي در بحث تفکيک در مبداء و جداسازي پسماند خشک از تر خواهد داشت که بزودي به اجرا گذاشته مي شود.
منتظري ضمن دعوت تمامي شهروندان به امر تفکيک در مبداء و حفظ محيط زيست خاطر نشان کرد : به منظور اطلاع رساني و آموزش شهروندي در اين همايش بزرگ پياده روي خانواده ،سازمان مديريت پسماند شهرداري اقدام به نصب بنر هاي آموزشي با محوريت تفکيک در مبداءو جداسازي پسماند خشک و تر در طول مسير  ،استقرار 17 خودرو ي ويژه جمع آوري پسماند خشک در مسير برگزاري همايش و توزيع 2300 کيسه زباله رايگان در ميان شرکت کنندگان  جهت حفظ محيط زيست و جمع آوري پسماند خشک نمود.

وي در خاتمه از حضور پر شور و با نشاط مردم در اين همايش بزرگ تقدير و تشکر نمود و از همدلي و همکاري شهروندان در حفظ محيط زيست نيز اعلام رضايت کرد.

پايان پيام

 

تصاویر مرتبط