چهارشنبه ۱۳۹۳/۰۶/۲۶

منتظري ، مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين:

رودخانه ها و کانال هاي شهر قزوين لايروبي مي شوند

مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين از آغاز طرح لايروبي و پاکسازي رودخانه ها ،کانال ها و انهار شهر خبر داد.

 

مجتبي منتظري، مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين گفت: با توجه به نزديک شدن به فصل بارش، تمامي رودخانه ها ، انهار و کانال ها ي سطح شهر لايروبي و نقاط حساس ،بحران خيز  و آبگير بازبيني شدند.
به گزارش روابط عمومي سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين؛ منتطري افزود:
به منظور جلوگيري ازبروز آب گرفتگي خيابان ها و معابر شهر ، نظارت بر اجراي طرح لايروبي و پاکسازي کانال‌ها و جوي‌هاي سطح شهر در دستور کار حوزه‌ اجرايي سازمان قرارگرفت.
اين مسئول در ادامه اظهار کرد: در حال حاضر لايروبي و پاکسازي برخي از رودخانه هاي شهر و انهار سر پوشيده و رو باز در محدوده اداره تنظبف ناحيه 6 سازمان که محدوده کوثر و مينودر را شامل مي شود در حال انجام است .
وي افزود: با توجه به اولويت بندي صورت گرفته و در نظر گرفتن نقاط بحران خيز ،با برنامه ريزي به عمل آمده و ياري خداوند اين طرح طي در تمامي معابر و خيابان‌هاي شهر در دست اجرا است که گزارش تکميلي آن با آمار و ارقام به سمع و نظر شهروندان خواهد رسيد.
منتظري مشارکت شهروندان در عدم تخليه زباله، نخاله و پسماند هاي ساختماني در انهار و مسيل هاي آب از بروز آب گرفتگي به ويژه در فصل بارندگي بسيار مفيد و موثر خواند و افزود: يکي از مهمترين و اصلي ترين عوامل آبگرفتگي معابر در هنگام بارندگي ، پسماند هاي تخليه شده در کانالها و انهار است که مي بايست شهروندان توجه ويژه اي به آن داشته باشند.
وي يکي ديگر از علل آبگرفتگي و ايجاد مانداب را عدم شيب و کشش نا مناسب انهار ، معابر و جوي ها در بارندگي هاي شديد اعلام کرد و اظهار کرد: نقاط بحران خيز و حساس در سطح شهر شناسايي گرديده و با مديران در مناطق سه گانه جهت رفع معايب موجود مکاتبه لازمه صورت گرفته است و براساس اطلاعات واصله عوامل عمراني مناطق نيز با استفاده از بخش خصوصي پيگير و رفع موانع مي باشند.
مدير عامل سازمان مديريت پسماند شهرداري قزوين، خاطر نشان کرد: در اين طرح جهت لايروبي انهار و کانال هاي سرپوشيده يک پيمانکار با شش گروه هاي 2 نفره و جوي ها و کانال هاي روباز با سه پيمانکار بصورت شبانه روزي جذب شده است تا در کمترين زمان ممکن تا شروع بارش هاي پاييزه تمامي انهار آماده هدايت آبهاي سطحي شهر باشند.
منتظري در خصوص هزينه هاي اين طرح اعلام کرد:ئ در سال جاري جهت لايروبي و پاکسازي انهار سرپوشيده مبلغ  3 ميليون ريال درنظر گرفته شده است که بخشي از آن تا هزينه گرديده است.
در همين راستا در سال گذشته ميزان 150 تن لجن از انهار و کانال هاي سطح شهر جمع آوري و به جايگاه دفن منتقل شده و پيش بيني مي شود در سال جاري اين ميزان افزايش يافته و به مقدار 350 تن خواهد رسيد.
پايان پيام


 

تصاویر مرتبط